Balımızı Nasıl Üretiyoruz.

2960 rakım yükseklikteki herekol yaylası pervari karakovan balı üretilen balımız tamamen dogal el değmeden kendi çalışmalarıyla bölgemize has bitki örtüsünden üretmekteyiz. Bal üretimi bizzat kendi tarafımızca yapılıyor olup hiç bir aracı değiştirmeden sizlere ulaştırma çabası içerisindeyiz.

Kovanlarımız ilkel yöntem silindir şeklinde 25 sm çalıdan örme ve balçıkla sıvanmış sepetler içinde hiç bir şekilde müdahale edilmeden üretilmektetdir. Bu durum arıların daha serin bir ortam sağlanmış olup bu ortamda arılar bal mumu örerken daha ince ve yumuşak bir bal mumu örmeleri, Doğal Petekli Karakovan Balının mumunun ağızda erimesini sağlamaktadır. Sepetlerimizi ilkbahar döneminde rakim yukseklik 2960 herekol yaylası eteğine arilarmizi çıkarıyoruz.

Pervari bölgesinin bilinceği üzere sanayi bölgesi olmaması ve sepetlerimizin bulunduğu bölgede hiç bir karayolu yolunun geçmemesi balımızın doğallığını bozmamaktadır.

 

Üretim yaptığımız bölgenin etrafında herhangi bir tarım bölgesi yoktur. Dolayısıyla zirai ilaçlardan kaynalanan zararlarda engelenmiş durumdadır. Bölgede endemik geven kekik bitkiler mevcuttur ve eldeğmeden yetişen tamamen doğal bir yapı vardır.

arı hastalıkları önleme mücadale ilaçlama çarlışmalarının Arıların bal yaptığı dönemden 1-2 ay önce ve bal çıkartım döneminden sonra yapılması gerekli kesinlikle bal döneminde ilaçlama çalışması yapılmamalı. Üretim yerimizin yüksek olması arıların daha az bal yapmasına sebep olmasının yanında balın daha kaliteli olmasını sağlamaktadır. Balın kalitesini artıran bir özellikte bölgeye has bitki örtüsünün bal özüne yansıması.

Kesinlikle insan katkısı olmadan elde edilen ballarımız %100 doğal ortamda uretimektedir.

Pervari karakovan balımız hiçbir katkı maddesi takviyesi bulunmadan arıların kendi peteklerini dahi kendi çalışmalarıyla yaptığı ve tahlil sonuçlarında da göreceğiniz gibi bütün değerleri üst seviyede olan çok kaliteli bir baldır. Balımızı direk petekten masanıza gönderiyoruz. Organik doğal bal arayanlara tavsiye edilir.

NOT: BELİRTTİĞİMİZ GİBİ BAL ÜRETİCİMİ KESİNLİKLE TARAFIMIZCA YAPILMAKTADIR. PİYASADA UCUZ VE KALİTESİZ BALLARA İTİBAR ETMEYİNİZ.